Despre mine
Viziunea mea asupra interacțiunii dintre medic și pacient este caracterizată de atenție, empatie și respect reciproc. Consider că actualizarea constantă a cunoștințelor de specialitate este un indicator al dedicării față de pacienți. Alături de acestea, comunicarea clară și eficientă poate asigura maximizarea beneficiilor în procesul terapeutic.
Sunt absolventă a Universității de Medicină și Farmacie "Carol Davila" București, promoția 2020 și am parcurs pregătirea în rezidențiat în cadrul Spitalului Clinic "Nicolae Malaxa" București (2021-2025). În paralel, m-am implicat în activitatea de cercetare, fiind co-autor al unor articole științifice, publicate în reviste cotate ISI. Alături de pregătirea clinică, participarea la multiple conferințe și cursuri de specialitate a adus un aport important la dezvoltarea mea profesională.

